Cristian BUICAN

Deputat

Despre

Născut la data de 16 sep. 1966 în Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru comunităţile de români din afara graniţelor ţării (din dec. 2017)
Comisia pentru buget, finanţe şi bănci (sep. – dec. 2017)
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului (până în sep. 2017) – Preşedinte

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 18.06.2019.
Luari de cuvânt16
Propuneri legislative inițiate53
Întrebări și interpelări43
Moțiuni24

Contact

Email: cristian.buican@cdep.ro