Viorel-Riceard BADEA

Senator

Despre

Născut la data de 21.06.1968 în Craiova, jud. Dolj.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru cultură şi media – Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia românilor de pretutindeni – Preşedinte, de la data de 22.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 18.06.2019.
Luari de cuvânt34
Propuneri legislative inițiate16
Întrebări și interpelări8
Moțiuni13

Contact

Email: badea.senat@gmail.com