Sorin-Dan MOLDOVAN

Deputat

Despre

Născut la data de 8 aug. 1986 în Oradea, jud. Bihor.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport
Comisia pentru tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor (din mai 2018)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru relaţia cu UNESCO

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 11.02.2019.
Luari de cuvânt55
Propuneri legislative inițiate83
Întrebări și interpelări200
Moțiuni19

Contact

Email: contact@sorinmoldovan.ro

Website: www.sorinmoldovan.ro