Romulus BULACU

Senator

Despre

Născut la data de 14.04.1956 în Râmnicu Vâlcea.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital – Vicepreşedinte, de la data de 1.2.2018
Comisia economică, industrii şi servicii – Membru, de la data de 22.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 11.02.2020.
Luari de cuvânt36
Declarații politice26
Propuneri legislative inițiate45
Întrebări și interpelări92
Moțiuni16

Contact