Raluca TURCAN

Ministrul Muncii și Protecției Sociale, Deputat, Prim-vicepreședinte comunicare, Președinte PNL Sibiu

Despre

Născută la data de 2 apr. 1976 în Botoșani, jud. Botoșani.

Aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.34 SIBIU. Data validarii: 21 decembrie 2020.

Comisii permanente
Comisia pentru muncă şi protecţie socială (din feb. 2021)
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului (până în feb. 2021)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 19.03.2021.
Luari de cuvânt202
Declarații politice69
Propuneri legislative inițiate97
Întrebări și interpelări48
Moțiuni25

Contact

Email: raluca.turcan@cdep.ro