Răducu-George FILIPESCU

Senator

Despre

Născut la data de 13.03.1956.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului – Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare – Secretar, de la data de 22.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 06.12.2018.
Luari de cuvânt5
Declarații politice1
Propuneri legislative inițiate26
Întrebări și interpelări1
Moțiuni10

Contact