Nicoleta PAULIUC

Senator

Despre

Născută la data de 11.05.1971 în Tecuci, jud. Galați.

„Cred într-o Românie condusă de oameni cinstiţi și competenți şi ştiu că ilfovenii, ca toți românii de altfel, îşi doresc asemenea oameni care să îi reprezinte. Oameni cărora le pasă. Oameni care, dincolo de funcții și demnități publice, pot și știu cum să-și ajute semenii.”

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională – Membru, de la data de 1.2.2018
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii – Secretar, de la data de 1.2.2018
Comisia de validare – Membru, de la data de 21.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 13.05.2019.
Luari de cuvânt34
Declarații politice1
Propuneri legislative inițiate16
Întrebări și interpelări14
Moțiuni10

Contact