Mircea-Vasile CAZAN

Senator

Despre

Născut la data de 01.06.1962.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă – Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi – Membru, de la data de 22.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 11.02.2020.
Luari de cuvânt48
Declarații politice31
Propuneri legislative inițiate56
Întrebări și interpelări65
Moțiuni13

Contact