Mara MAREŞ

Deputat, Președinte TNL

Despre

Născută la data de 5 iun. 1992 în Făgăraș, jud. Brașov.

Aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAŞOV. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport (din feb. 2018)
Comisia pentru egalitatea de şanse pentru femei şi bărbaţi – Secretar
Comisia pentru muncă şi protecţie socială (noi. 2017 – feb. 2018)
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport (până în noi. 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 11.02.2019.
Luari de cuvânt13
Propuneri legislative inițiate59
Întrebări și interpelări30
Moțiuni20

Contact

Email: deputat@maramares.ro