Leon DĂNĂILĂ

Senator

Despre

Născut la data de 01.07.1933 .

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport
Comisia pentru sănătate publică

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 01.07.2019.
Luari de cuvânt62
Propuneri legislative inițiate20
Moțiuni14

Contact