Laurenţiu-Dan LEOREANU

Deputat, Vicepreședinte administrație, ordine publică și siguranța cetățeanului, fonduri europene

Despre

Născut la data de 5 aug. 1965 în Roman, jud. Neamț.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMŢ. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului (din sep. 2017)
Comisia pentru buget, finanţe şi bănci (până în sep. 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 11.02.2019.
Luari de cuvânt89
Propuneri legislative inițiate72
Întrebări și interpelări33
Moțiuni19

Contact

Email: laurentiu.leoreanu@cdep.ro