Laura-Iuliana SCÂNTEI

Senator

Despre

Născută la data de 01.07.1976 în Iași.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări – Membru, de la data de 12.9.2017
Comisia pentru cultură şi media – Membru, de la data de 27.12.2016
Comisia de validare – Membru, de la data de 21.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 01.07.2019.
Luari de cuvânt131
Declarații politice2
Propuneri legislative inițiate21
Întrebări și interpelări10
Moțiuni12

Contact