Iulian-Alexandru MURARU

Deputat, Vicepreședinte Culte, Cultură și Minorități

Despre

Născut la data de 20 mai. 1982

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAŞI. Data validarii: 21 decembrie 2020.

Comisii permanente
Comisia pentru învăţământ (până în feb. 2021) – Vicepreşedinte
Comisia pentru afaceri europene (până în feb. 2021)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 19.03.2021.
Luari de cuvânt2
Declarații politice5
Propuneri legislative inițiate3
Întrebări și interpelări6
Moțiuni25

Contact

Email: alexandru.muraru@cdep.ro