Ionuţ-Marian STROE

Deputat

Despre

Născut la data de 23 sep. 1979 în Craiova, jud. Dolj.

„Fiecare generație are capacitatea de a construi pornind de la experiențele generațiilor trecute, obținând progresul. Suntem destinați realizării.”

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte şi problemele minorităţilor naţionale (din feb. 2017)
Comisia pentru muncă şi protecţie socială (până în feb. 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 07.10.2019.
Luari de cuvânt7
Propuneri legislative inițiate47
Întrebări și interpelări3
Moțiuni25

Contact

Email: ionut.stroe@cdep.ro

Telefon: 0251 533 236