Ioan CUPŞA

Deputat

Despre

Născut la data de 25 sep. 1965 în Târnăveni, jud.Mureş.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR. Data validarii: 21 decembrie 2020.

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi – Vicepreşedinte
Comisia pentru constituționalitate (din feb. 2021)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 19.03.2021
Luari de cuvânt4
Propuneri legislative inițiate3
Întrebări și interpelări0%
Moțiuni0%

Contact

Email: ioan.cupsa@cdep.ro