Ioan-Cristian CHIRTEŞ

Senator

Despre

Născut la data de 09.02.1972 .

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 Comisii permanente:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 01.07.2019.
Luari de cuvânt42
Declarații politice6
Propuneri legislative inițiate34
Întrebări și interpelări6
Moțiuni14

Contact