Iancu CARACOTA

Senator

Despre

Născut la data de 31.03.1953 în Constanța.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate publică – Membru, de la data de 12.2.2018
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare – Membru, de la data de 7.2.2018

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 13.05.2019.
Luari de cuvânt27
Declarații politice75
Propuneri legislative inițiate43
Întrebări și interpelări211
Moțiuni13

Contact