George-Cătălin STÂNGĂ

Senator

Despre

Născut la data de 20.03.1982 în Galați, jud. Galați.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi şi energie – Membru, de la data de 22.12.2016
Comisia pentru mediu – Secretar, de la data de 1.2.2017

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 01.07.2019.
Luari de cuvânt89
Declarații politice56
Propuneri legislative inițiate35
Întrebări și interpelări188
Moțiuni15

Contact