Florin-Vasile CÎȚU

Senator

Despre

Născut la data de 01.04.1972.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital – Membru, de la data de 1.2.2018
Comisia economică, industrii şi servicii – Preşedinte, de la data de 1.2.2018

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 07.10.2019.
Luari de cuvânt265
Declarații politice2
Propuneri legislative inițiate27
Întrebări și interpelări8
Moțiuni15

Contact