Florin-Claudiu ROMAN

Deputat

Despre

Născut la data de 22 apr. 1974 în Alba Iulia, jud. Alba.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului (din iun. 2017) – Preşedinte (din oct. 2017)
Comisia pentru muncă şi protecţie socială (mai – iun. 2017)
Comisia pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului (până în mai 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 06.12.2018.
Luari de cuvânt234
Propuneri legislative inițiate113
Întrebări și interpelări172
Moțiuni19

Contact

Email: florin.roman@cdep.ro