Eugen ŢAPU NAZARE

Senator

Despre

Născut la data de 24.12.1962  în Paşcani.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisia pentru drepturile omului, egalitate de șanse, culte şi minorităţi
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 23.10.2020.
Luari de cuvânt96
Declarații politice31
Propuneri legislative inițiate46
Întrebări și interpelări22
Moțiuni16

Contact