Dumitru OPREA

Deputat

Despre

Născut la data de 10 oct. 1952.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAŞI. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru muncă şi protecţie socială – Vicepreşedinte
Comisia pentru tehnologia informaţiei şi comunicaţiilor (până în apr. 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 04.02.2019.
Luari de cuvânt82
Propuneri legislative inițiate57
Întrebări și interpelări143
Moțiuni18

Contact

Email: dumitru.oprea@cdep.ro