Corneliu OLAR

Deputat

Despre

Născut la data de 18 apr. 1959 în com. Arada, jud. Alba.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.1 ALBA. Data validarii: 21 decembrie 2016.

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară şi servicii specifice (din iun. 2017)
Comisia pentru muncă şi protecţie socială (mai – iun. 2017)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară şi servicii specifice (până în mai 2017)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 04.02.2019.
Luari de cuvânt76
Propuneri legislative inițiate87
Întrebări și interpelări45
Moțiuni19

Contact

Email: corneliu.olar@cdep.ro