Cornel POPA

Senator

Despre

Născut la data de 31.01.1951 în Sudrigiu, Bihor.

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.05 Bihor, în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

Comisii permanente
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului – Membru, de la data de 12.9.2017
Comisia pentru transporturi şi energie – Membru, de la data de 22.12.2016

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 01.07.2019.
Luari de cuvânt11
Declarații politice76
Propuneri legislative inițiate36
Întrebări și interpelări114
Moțiuni15

Contact

Email: cornel.popa@pnl.ro

Telefon: 0259 427 808