Andrei Daniel GHEORGHE

Deputat

Despre

Născut la data de 27 iul. 1985 în Otopeni, Jud. Ilfov.

Ales deputat în circumscriptia electorala nr.25 ILFOV. Data validarii: 21 decembrie 2020.

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă şi privatizare (din mar. 2021)
Comisia pentru comunităţile de români din afara graniţelor ţării (din feb. 2021)
Comisia pentru sănătate şi familie (până în mar. 2021)

Activitatea parlamentară în cifre

Procentaje raportate la valorile maxime ale parlamentarilor PNL, pentru fiecare categorie în parte.
Statistică actualizată la 23.10.2020.
Luari de cuvânt13
Declarații politice5
Propuneri legislative inițiate4
Întrebări și interpelări24
Moțiuni24

Contact

Email: daniel.gheorghe@cdep.ro